Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

 Родинний хутір „Зелена світлиця”:

ми даруємо світло

 

На півдні Чернігівської області, у селі Хаєнках, за 5 кілометрів від районного центру – містечка Ічні – мальовничою вкрапинкою у царстві природи з’являється родинний хутір „Зелена світлиця”. „Зелена” – бо на гілочці вільхи бринить Ваш настрій, бо дубовим листом підтримується Ваше здоровя, бо на віях польової ромашки росинкою притих Ваш спокій, а Ваш подив народився з шереху стиглих лугових трав. Обрамлення Хутора – то Ічнянський національний природний парк: буяння рослинності, різноманіття тваринного світу, екологічна чистота води та повітря, творча натхненність. „Світлиця” ж – бо, за давнім українським звичаєм, саме у світлиці зустрічали дорогих бажаних гостей. Тож, запрошуємо!

 

Хутір розташувався на цікавій місцині. Після сніжної зими тала вода з природних підвищень стікає веселими струмками в низинки, що оточують „Зелену світлицю”. Таким чином, обійстя знаходиться ніби на острівці, оточеному водою, але до нього легко потрапити в’їздним містком. Влітку струмки пересихають , лише праворуч господи цікавинкою для допитливих живе невгамовним своїм життям справжнє болітце. Сільські жителі здавна прозивають цю місцину „Островом”. Назва ця цілком виправдана ще й тому, що садиба оточена з усіх сторін високими деревами, кущами духмяного бузку, терну, хмелю та дикого огірка. Потрапляючи сюди, Ви віддаляєтеся від буденної суєти, позбуваєтеся стресів, настирних дзвінків мобільника, натомість отримуючи позитивну енергію від одухотвореного спілкування з красою природи.

 

Одразу ж Ваш погляд зупиняється на чотирикрилому вітряку та українській білявій хаті-мазанці. Здавна вітряки булиу пошані нашого народу. Вони вважалися незамінними помічниками у праці селян. Багато переказів, повірїв та легенд пов’язано з вітряками. Наприклад, до вітряка ходили ворожити дівчата, чекаючи сватів, уламки крил кришили і додавали до ліків, приписуючи їм цілющі властивості, молодята під час весілля або одразу ж після нього здійснювали обряд поклоніння вітряку на довге і щасливе подружнє життя.

Наш вітряк – не лише окраса „Зеленої світлиці”. У ньому розташовані столик та лави для організації приємного відпочинку. Тут знайшли своє місце важкі дідівські жорна та деревяна ступа. Звідси відкривається чудовий вигляд на багаторічні дерева вільхи, дуба, тополі тремтячої та на копанку, обсаджену вербами-лозами. Влітку побіля вітряка достигає кисло-солодка червона смородина.

Хата-білявка, як родинне гніздечко простої людини, несе в собі глибокий духовний зміст, огортає хвилюючим теплом малої батьківщини. Ніби крильми, обнімає вишитими барвистими рушниками, вабить квітучими картинами, тонким білим плетивом, теплою грубкою, давніми речами. Предмети минувшини гармонійно поєднуються тут із зручними ознаками цивілізації, забезпечуючи комфортний відпочинок гостей.

 

Углиб обійстя гостинно запрошують затишні двоповерхові будиночки-зруби. Адже де, як не в деревяному зрубі, краще всього відпочивається від міської напруженості? Приємне на дотик, ясно-бурштинове хвойне дерево напоює Вас своєю безмежною силою і ... ніжністю. Глинобитна, оригінально оформлена грубка з живим грайливим вогником відтопить найвибагливіше серце навіть у найхолоднішу завірюху. Зручні соснові ліжка із сучасними ортопедичними матрацами, охайні дивани та крісла і аромат живиці забезпечать повноцінну релаксацію. Гаряча артезіанська вода розслабить, душ підбадьорить. Природа своєю неповторністю довершить цей оздоровчий комплекс, милуючи око пейзажем, чаруючи звуком слух, тонко торкаючись душі, даруючи натуральний смак і вишуканий аромат. У деревяному будиночку хочеться жити, провівши тут уік-енд, бажаєш залишитися довше.

 

А що може бути кращим, кориснішим і ефективнішим щодо позитивного впливу на організм людини, за лазню?! Ще 3500 років тому лазня широко використовувалася з гігієнічною і лікувальною метою в Індії. У Давній Греції лазні зявилися спочатку у спартанців. Особливою любовю користувалася лазня у древніх римлян, тут існував буквально культ лазні: в ній не лише омивалися, а й вели бесіди, малювали, складали і читали вірші, влаштовували банкети. Багаті римляни відвідували лазню двічі на день.

Як написано у древньому трактаті, десять переваг дає лазня: ясність розуму, свіжість, бадьорість, здоров’я, силу, красу, молодість, чистоту, приємний колір шкіри і увагу протилежної статі. Вчені засвідчують, що саме прогрівання призводить до благотворних змін функціонального стану органів і систем організму, посилення обміну речовин, сприяє розвитку захисних і компенсаторних механізмів. Пояснюється це позитивним впливом тепла і потовиділення на серцево-судинну, дихальну, терморегулюючу і ендокринну системи у більшості людей. Лазня заспокоює нервову систему, відроджує бадьорість, розбиває депресію, вселяє оптимізм, підвищує розумові властивості, тренує судини, сприяє схудненню та очистці організму від шлаків, підвищує працездатність.

В одному з будинків-зрубів чекає на Вас неповторна вільхова лазня. Щодо режиму температури та вологості - це вдале поєднання фінської сауни, турецької і російської бані. Температура в ній  при сухому парі досягає 130 градусів, при вологому – 90. Лазня може бути однаково легко налаштована на будь-який температурний рівень та точку вологості. Причому традиційна трьохсходинкова внутрішня конструкція за кліматичними параметрами забезпечує фінську сауну під стелею (де найвища температура), турецьку баню ближче до підлоги (де найнижча температура), а посередині –  російську баню. Таким чином, всі відомі банні режими одночасно реалізуються у нашій лазні. Істинні поціновувачі мистецтва пару звернуть увагу на тріскучий вогонь живих дрівець, ледь відчутний солодко-терпкий запах димку, широкий вибір віничків, пропозицію вгамувати спрагу цілющими трав’яними напоями та встелити лежаки духмяним луговим сіном для створення додаткового оздоровчого ефекту.

При виході з парної Вас зустріне приємною свіжістю душ. Прохолодна кімната запросить на рівний лежак. Простора тераса порадує свіжим повітрям. І якщо пані погода буде прихильною до Вас, то за три сходинки Ви  потрапите в пухнастий сліпучо-білий сніг.

 

У „Зеленій світлиці” кожному прийдуться до вподоби гарно об лаштовані бесідки, зручні лавки, мангал із смачним запахом шашлика, місця для вогнищ, де у великому  казані булькає польова каша, наливні плоди домашнього саду та солодощі молодого ягідника, кислинка осіннього виноградника, дерев’яний місток, автостоянка, супутникове телебачення, кондиціонери, маленька пасіка, мрійливі прогулянки лукою, невеличка копанка.

 

Які вони ще, принадні плюси хутірського-лісового життя?

Кожен день Ви маєте змогу неозброєним оком спостерігати буденні турботи клопіткого птаства: сімейство дятлів вистукує морзянку, сорока розносить на хвості останні новини, сперечаються сойки-сусідки, чепуриться синичка, горобці затіяли бійку, ластів’ята учаться літать, зозуля готується накувати Вам багато-багато років здоров’я, летять до річки ширококрилі красені-лебеді і якраз над нашим подвір’ям пролітають чаплі до сусіднього болота на сніданок, сова чатує на недосвідченого кажанчика, ніби по циркулю, пишуть кола лелеки і коли-не-коли високо в небі зависає кобець.

Зрідка, на мить набравшись хоробрості, з терняка вигулькне заєць, підходить до оселі лисиця. А коли на сусідньому полі достигне кукурудза, натоптують нічну доріжку дикі кабанчики. Особливо терплячому спостерігачеві обов’язково покаже свою горду осанку козуля. Скільки ж тут яскравих метеликів-бабок, коників-цикад, жучків-комашок! І все це поряд, лише ступи через поріг.

Поблизу ліс з його одвічними скарбами: ягодами, грибами, лікарськими травами, горіхами. Лише не лінуйся.

За десять хвилин прогулянки – річка Іченька з чистим пляжем, об лаштованими місцями для відпочинку, оглядовими містками, бурхливою дамбою, Островом Кохання і енциклопедичним біорізноманіттям. Ох, захоплива тут риболовля! Ах, романтичні прогулянки на човнах!

Рукою  подати – Ічнянський національний природний парк. Тут розпочинається пізнавальна екологічна стежка. Ось біліє березовий гайок, сосни стали в ряд, їх змінює сильний дубняк, а  на піску вивчай ниточки мохів. Висловлюючись науковою мовою, тут представлена природа на межі Полісся і Лісостепу. Це поєднання світлих галявин, листяних лісів із різних порід дерев, хвойних насаджень, маленьких річечок і боліт. Парк невеликий, але ландшафти в ньому найрізноманітніші. Збудовані спеціальні майданчики для спостереження за тваринами. Для фотолюбителів та художників це рай.

Біля Хутора простяглися доглянуті поля, де фермером та сільськогосподарським підприємством вирощується сільськогосподарська продукція. Міський житель, а особливо діти, зможуть дізнатися і побачити на власні очі, як вирощуються зернові культури: готується поле до посіву, піднімаються зелені сходи, колоситься врожай, працює зернозбиральна техніка.

Поодаль – пасовище. Звичайно, допитливому туристу небайдуже, звідкіля ж береться якісне молоко, вершки та масло. Тут можна вирішити дилему: хто ж вона така – дядькова корівчина – міні-молочний завод чи добра істота, що хоче людської ласки і любові, за яку щедро віддячить.

Неабиякою перевагою є наявність автотраси. Зовсім близько, за 5 км, знаходиться районний центр – тихе провінційне містечко Ічня – із затишними магазинчиками, веселими барами, культурними ресторанчиками, жвавими дискотеками, Інтернет-кафе, банками, центральною лікарнею і поштою. Історія містечка – то взагалі окрема сторінка, яку неодноразово хочеться прочитати. Автобусне сполучення з містечком забезпечується щоденно (неодноразово).

Особливий магніт – натуральні місцеві продукти, відмінна якість води.

Безумовно вигідним є сусідство „Зеленої світлиці” з Тростянецьким дендрологічним парком, Качанівським національним історико-культурним заповідником, Соколиним Хутором у селі Петрушівці, музеєм знаменитого композитора Л.М.Ревуцького в с. Іржавці, Густинським жіночим монастирем, Гетьманською столицею у Батурині, родовим маєтком Галаганів у селі Сокиринцях.

 

 

Коротше кажучи, всі сільські радощі плюс сучасний комфорт. Лише крок – і Ви стаєте режисером душевного свята чистоти, відкритості, добра. Доброзичливі господарі відповідально подбають про реальне співвідношення якості, сервісу і прийнятної ціни, ознайомлять із бонусною системою (гнучкою системою знижок), уважно вислухають Вашу думку та врахують побажання. І обов’язково доведуть дієвість формули задоволення гостя: „Безпечно. Тихо. Красиво. Чисто. Зручно. Приватно. Цікаво.” Адже „Зелена світлиця” покликана дарувати Вам СВІТЛО.

Новини

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
img
img

Бішофіт

Родовище бішофіту в Ічнянському краї У нашому краї знаходиться одне із чотирьох світових родовищ бішофіту.             Бішофіт — мінерал класу галогенідів. Бішофіт сьогодні являє собою добре вивчений мінерал, що широко застосовується у лікуванні багатьох захворювань опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної систем, а також в якості адаптогенного, антистресового та седативного засобу (у ваннах)                Інформація про бішофіт з Вікіпедії             Адресу родовища запитуйте в господаря Зеленої світлиці.

Read more

Природне лікування

Лікування козячим молоком В нашій екологічно чистій місцевості розташовується козяча міні-ферма. Кози рідкісної німецької породи. Господарі ферми пропонують 7 видів продукції із козячого молока  (в тому числі тверді солодкий та солоний сири, рікотта, йогурти та інше). Козяче молоко збагачує людський організм необхідними мікроелементами, зміцнює імунітет, лікує гастрити, виразки шлунка та багато інших хвороб. Матеріали з Вікіпедії   У Вас буде можливість прогулятися на міні-ферму, що включає дегустацію продукції і активне спілкування з тваринами.  Це чудовий релакс, і ваш хороший настрій та турбота про здоров'я.           

Read more

Сезон грибів

Наш край дуже багатий на лісові гриби.                  Саме зараз сезон грибів у самому роспалі. Неподалік від Світлиці можна назбирати білих грибів, бабок, підосиновиків, польських, маслят та інших грибів.                А хто на своєму транспорті, то може проїхати в межах району 15-20 км в села Бурімку, Крупичполе, Сваричівка, Дружба, Воронівка та інші.

Read more

Бассейн

Літо, спека...але ми вже маємо бассейн для купання і такі послуги надаються відпочиваючим АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО!!!  

Read more