Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Історико-культурна спадщина

Ічнянщина – це район, що вигідно поєднує географічне положення, транспортне сполучення, цінні історичні пам’ятки, культурні традиції, народні звичаї та неповторну природу. Ось вони, дорогоцінні перлинки нашого краю.

Річка Іченька

Ліва притока річки Удаю. Її довжина – 28 км. Живлення річки мішане, але переважає снігове. Річка рівнинна, має багато заплав, боліт, штучних водойм (ставків), а також чудових місць для відпочинку екотуристів.

Свою назву річка отримала за часів монголо-татарської навали, коли на її берегах росли віковічні ліси, а на заплавних луках буяли соковиті трави. На цих луках татари випасали своїх коней, а на водопій водили їх до річки. Слово „Ічень” татарського походження і означає водопій, звідси і назва річки, а поселення поряд з нею отримало назву Ічня.

Ічнянський національний природний парк має особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню, рекреаційну та естетичну цінність.Загальна площа парку – 9665,8 га. Тут виразно представлені основні й перехідні ландшафтні форми північного лісостепу: лучні степи, мішані ліси, заплавні луки, низинні болота. На території парку зростають червонокнижні та лікарські рослини. У фауні парку налічується близько 300 видів хребетних тварин та до 5 тис. –  комах. Є рідкісні тварини.

 

 

Районний центр – місто Ічня – було визначним осередком художньої культури, місцем народження, проживання, творчості та спілкування відомих митців. Тут народилися скульптор Іван Мартос – автор знаменитих пам’ятників Мініну і Пожарському в Москві та А.Є. Рішєльє в Одесі, Степан Васильченко – відомий український прозаїк, Василь Чумак – полум’яний поет-романтик та інші.

Це місто у минулому також було  визначним центром народних художніх промислів, осередком гончарства, ткацтва та вишивання. Мальовані керамічні вироби ічнянських гончарів у ХVІІІ ст. досягли високого художнього рівня, а наприкінці ХІХ ст. тут виробляли найкращий гончарний посуд в Україні. Особливо славились ічнянські кахлі, неповторні витвори народного декоративного мистецтва. З історією містечка та з усим, що з нею пов’язане, можна ознайомитися в Ічнянському краєзнавчому музеї та Музеї М.Ге.

Національний історико-культурний заповідник „Качанівка” знаходиться недалеко від „Зеленої світлиці”. Його    палацо-парковий ансамбль   є унікальною пам’яткою ландшафтного мистецтва, історії та архітектури кінця ХVІІІ ст. – початку ХХ ст. Тут черпали натхнення для своєї творчості Микола Гоголь, Василь Штернберг, Михайло Глінка, Семен Гулак-Артемовський, Марко Вовчок, Петро Куліш, Ілля Рєпін та багато інших діячів культури. Неодноразово його відвідував і Тарас Шевченко. Палац – це ще й своєрідний музейний центр з чудовою картинною галереєю.

Дендрологічний парк загальнодержавного значення „Тростянець” один з найкращих в Європі за своєю художньою цінністю, який, крім того, є чудовою базою для наукової роботи з паркознавства, дендрології і насінництва. Це – справжній музей природи. У ньому представлені близько 1700 деревних та чагарникових порід і їх різновидів, 250 сортів декоративних квіткових рослин. За чисельністю садово-декоративних форм хвойних дерев, а їх тут більше, ніж 100, парк займає перше місце в Україні. Дендропарк є популярним об’єктом туризму та екскурсій.

Новини

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
img
img

Бішофіт

Родовище бішофіту в Ічнянському краї У нашому краї знаходиться одне із чотирьох світових родовищ бішофіту.             Бішофіт — мінерал класу галогенідів. Бішофіт сьогодні являє собою добре вивчений мінерал, що широко застосовується у лікуванні багатьох захворювань опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної систем, а також в якості адаптогенного, антистресового та седативного засобу (у ваннах)                Інформація про бішофіт з Вікіпедії             Адресу родовища запитуйте в господаря Зеленої світлиці.

Read more

Природне лікування

Лікування козячим молоком В нашій екологічно чистій місцевості розташовується козяча міні-ферма. Кози рідкісної німецької породи. Господарі ферми пропонують 7 видів продукції із козячого молока  (в тому числі тверді солодкий та солоний сири, рікотта, йогурти та інше). Козяче молоко збагачує людський організм необхідними мікроелементами, зміцнює імунітет, лікує гастрити, виразки шлунка та багато інших хвороб. Матеріали з Вікіпедії   У Вас буде можливість прогулятися на міні-ферму, що включає дегустацію продукції і активне спілкування з тваринами.  Це чудовий релакс, і ваш хороший настрій та турбота про здоров'я.           

Read more

Сезон грибів

Наш край дуже багатий на лісові гриби.                  Саме зараз сезон грибів у самому роспалі. Неподалік від Світлиці можна назбирати білих грибів, бабок, підосиновиків, польських, маслят та інших грибів.                А хто на своєму транспорті, то може проїхати в межах району 15-20 км в села Бурімку, Крупичполе, Сваричівка, Дружба, Воронівка та інші.

Read more

Бассейн

Літо, спека...але ми вже маємо бассейн для купання і такі послуги надаються відпочиваючим АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО!!!  

Read more